pühapäev, juuli 16, 2006

Eestlased võitsid Põhjamaade lahtised meistrivõistlused raadioorienteerumises

Pildid ja tulemused
Turus 15-16. juulil toimunud Põhjamaade lahtistel meistrivõistlustel raadioorienteerumises Eestit esindanud Andres Talver ja Tarmo Gede võitsid individuaalsed esikohad vastavalt 80 meetri ja 2 meetri lainealas. Eesti meeskond koosseisus Andres Talver, Tarmo Gede ja Andres Viira sai 80 meetri üldarvestuses 3. koha ja 2 meetri arvestuses 2. koha. Võistkondlikult hea tulemuse kindlustasid 80 meetri laineala arvestuses Andres Talveri esikoht ja Tarmo Gede 14. koht 15. juulil ning 2 meetri lainealas Tarmo Gede esikoht ja Andres Viira 5. koht 16. juulil. Põhjamaade meistritiitlid said teisena lõpetanud Rootsit esindanud Bengt Evertsson 80 meetri ja Hans Sundgren 2 meetri lainealas. Meeskondlikus arvestuses läksid tiitlid samuti Rootsi meeskonnale koosseisus Bengt Evertsson, Gunnar Svensson, Hans Sundgren ja Bo Lenander nii 80 meetri kui ka 2 meetri arvestuses. Soomes peetud võistlustel osales kokku 24 sportlast Eestist, Norrast, Rootsist, Soomest ja Taanist. Võistlustel tuli metsast üles leida 80 meetri lainealas (ehk 3,5 MHz sagedusalas) 5 ja 2 meetri lainealas (ehk 144 MHz sagedusalas) 4 raadiosaatjat mida vana tava kohaselt kutsutakse rebasteks. Võistlused muutsid eriliseks graniitkaljumaastiku omapärased peegeldusomadused 3,5 MHz sagedusalas, mis tõid kaasa tavapäratu peilingute loopimise ja ebatäpsuse. Eestist osales üritusel kokku neli rebast. Lisaks eespool nimetatule esines hästi ka Aleksander Parnabas, kes mõlemal päeval tuli OT klassis kuuendale kohale.